وضعیت امور ممتازان، استعداد‌های برتر و نخبگان حوزه‌‌های علمیه خواهران

شناسه خبر : 33332

1395/08/17

تعداد بازدید : 365

وضعیت امور ممتازان، استعداد‌های برتر و نخبگان حوزه‌‌های علمیه خواهران
حجت‌الاسلام والمسلمین رجبی‌نیا مدیرکل امور‌نخبگان و استعداد‌های برتر حوزه‌های علمیه خواهران در چهارمین نشست مدیران استانی حوزه‌‌های علمیه خواهران در سال ۹۵ که در مشهد مقدس برگزار شد به تشریح وضعیت امور ممتازان، استعداد‌های برتر و نخبگان حوزه‌های علمیه خواهران پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری –اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین رجبی‌نیا با اشاره به وظایف اداره‌کل ‌امور نخبگان و استعدادهای برتر گفت: شناسایی ممتاران و استعداد‌های برتر و کشف نخبگان، حمایت مادی و معنوی از ممتازان و استعدادهی برتر، ارتقا و توانمندسازی ممتازان و استعداد‌های برتر و ایجاد ظرفیت‌های لازم جهت بکارگیری و بهره‌مندی از توانمندی‌های استعداد‌های برتر و نخبگان حوزوی از جمله وظایف این اداره به شمار می‌رود.

وی افزود: این ادارهکل در صدد است بتواند با شناسایی و ساماندهی و در نهایت علمافزایی و مهارتافزایی نخبگان حوزه‌های علمیه خواهران، موجبات بهرهمندی بیشتر را در حوزههای علمیه و خارج از آن فراهم نماید.

مدیرکل امور نخبگان و استعداد‌های برتر با بیان این‌که برنامه‌های ارتقایی برای طلاب و نخبگان در نظر گرفته شده است اظهار داشت: در حوزه‌ شناسایی و ساماندهی می‌کوشیم تا در عرصه‌های آموزش، پژوهش، فرهنگی –تبلیغی، اخلاق و تربیت و مدیریت شناسایی و ساماندهی صورت گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رجبی‌نیا خاطرنشان کرد: برای توانمندسازی و ارتقاء طلاب به سطوح بالاتر و تبدیل آنان به نخبگان آینده حوزوی، طرح‌هایی مانند استفاده از استادان جهت راهنمایی و طلاب، دوره‌های پودمانی، همایش‌ها، نشست‌ها، اردوها، بازدید‌های علمی، کارگاه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ... پیش‌بینی شده است.

 

منبع: کوثر نیوز

دریافت فایل

سایت های مرتبط

معاونت های مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران