ثبت‌نام یارانه اعتباری خرید کتاب

شناسه خبر : 122189

1401/02/11

تعداد بازدید : 44

ثبت‌نام یارانه اعتباری خرید کتاب
ثبت‌نام یارانه اعتباری خرید کتاب از سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ویژه طلاب استعداد برتر شروع شد.

با هدف ترویج  فرهنگ کتاب و کتابخوانی و آشنایی با تازه های کتاب، پس از 2 سال وقفه سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌­المللی کتاب تهران از تاریخ از 21/02/1401تا 1401/02/31 برگزار خواهد شد.

در همین راستا اطلاعات طلاب استعداد برتر حوزه های علمیه خواهران جهت بهره مندی از یارانه خرید کتاب ارسال گردیده است که جهت دریافت این یارانه، توجه به نکات زیر ضروری است:   

 1. هم زمان با برگزاری نمایشگاه حضوری در مصلای تهران، نمایشگاه مجازی نیز برگزار خواهد شد. نکته­ی مهم تخصیص یارانه کتاب برای خریدهای غیر حضوری است. به عبارتی برای نمایشگاه حضوریهیچگونه بن خریدی در نظر گرفته نشده است و بن کتاب تنها برای خرید غیر حضوری می‌باشد. این حرکت می‌تواند به عنوان گامی نخست برای عادت دادن مخاطبین به روش خرید مجازی کتاب است که موجب می‌شود در نمایشگاه کتاب، صرفاً بازدیدکننده و انتخاب‌گرِ کتاب باشند.
 2. ثبت نام خرید اینترنتی از روز 8 اردیبهشت ماه آغاز و تا زمانی که اعتبار یارانه موجود باشد ادامه خواهد داشت؛
 3. متقاضیان باید به آدرس https://book.icfi.ir  مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام نمایید؛
 4. سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای طلاب350 هزار تومان است که از این مبلغ200 هزار تومان آورده طلاب است و 150 ‏هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ‏است.‏
 5. سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای طلاب استعداد برتر 600 هزار تومان است که از این مبلغ  300 هزار تومان آورده ‏طلبه استعداد برتر و 300 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‏است.‏
 6. یارانه خرید کتاب (بن کتاب) به‌صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص پیدا می‌کند؛ بنابراین برای ثبت نام نیاز به واریز وجه نیستو سهم خریدار از یارانه اعتبار خرید کتاب، هنگام خرید کتاب محاسبه و کسر خواهد شد.
 7. اعتبار یارانه سهم خریدار در هنگام خرید کتاب در سامانه فروش به نشانی https://book.icfi.ir/ محاسبه و از ‏صورتحساب خرید کسر می گردد.‏
 8. با توجه به بودجه اختصاص یافته و سقف اعتباری تعیین شده برای هر استان، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر ثبت نام کرده‌اند. بدیهی است پس از تکمیل ظرفیت و اعتبار استان، امکان ثبت نام متقاضیان جدید نخواهد بود.
 9. فرایند ثبت نام را تا دریافت این پیامک: «یارانه خرید کتاب روی کد ملی شما شارژ شد» از ‏طریق شماره 30004141 ادامه دهید تا عملیات ثبت نام و دریافت اعتبار در وضعیت "نهایی شده" ‏قرار گیرد.
 10. هر کد ملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب است. (هنگام ثبت‌نام، شماره تلفن همراه باید فعال، در دسترس و در اختیارشخص ثبت‌نام کننده (کد ملی خریدار) باشد.
 11. در این دوره از نمایشگاه تامین بن برای سازمان ها و نهادهامیسر گردیده است و مدیران مدارس می توانند به آدرس https://bon-org.tibf.ir مراجعه نموده و در صورت داشتن شرایط نسبت به ثبت نام جهت تخصیص بن خرید کتاب جهت تجهیز کتابخانه مدرسهاستفاده نمایند.
 12. مرکز پشتیبانی نمایشگاه بین المللی با شماره تلفن 02191009898 پاسخگوی سوالات شما می باشد.
 13. برای اطلاع از آخرین اخبار و آگاهی از اطلاعیه های ستاد سی و سومین نمایشگاه کتاب، به کانال ایتا مرکز نشر هاجر به نشانی https://eitaa.com/hajarpub_ir مراجعه فرمایید.

سایت های مرتبط

پایگاه‌های محتوایی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران