برگزاری دومین نشست هم اندیشی اساتید مصاحبه کشوری

شناسه خبر : 43856

1396/02/28

تعداد بازدید : 363

برگزاری دومین نشست هم اندیشی اساتید مصاحبه کشوری

دومین نشست از سلسله نشست­های هم ­اندیشی اساتید مصاحبه­ های علمی استعداد­های برترحوزه­ های علمیه خواهران، روز پنج شنبه 28 اردیبهشت ماه سال جاری در مرکز مدیریت حوزه ­های علمیه خواهران با حضور حجت­ الاسلام و المسلمین جناب آقای زارعی نماینده مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه­ های علمیه، و حجت­ الاسلام و المسلمین جناب آقای رجبی نیا مدیر محترم اداره کل امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه خواهران،  و جمعی از اساتید گرانقدر مصاحبه­ های علمی با هدف آسیب­ شناسی مصاحبه­­ های سال گذشته و تبادل نظر با اساتید درخصوص چگونگی برگزاری مصاحبه ­ها و برنامه­ های ارتقایی و توانمند سازی طلاب برگزیده برگزار شد.

 

در این نشست حجت ­الاسلام و المسلمین آقای زارعی با ایراد سخنانی بر اهمیت نقش اساتید در عرصه شناسایی استعدادهای برتر تاکید کردند و اظهار داشتند ظریف ترین و مهم ­ترین کار در دست اساتید گرانقدر است.

 ایشان اهداف و چشم­ انداز اداره­ کل امور نخبگان را شناسایی استعدادهای برتر حوزه ­های علمیه خواهران، پشتیبانی معنوی و مادی از ایشان، معرفی برگزیدگان به مجامع و نهادهای علمی تبلیغی ،...... و بهره مندی مناسب از طلاب و انسجام بخشی به فعالیت های آنان برشمردند.  آقای زارعی فرمودند : مهم ترین کاری که برای استعدادهای برتر حوزه ها  می توان انجام داد کمک به تحصیل و رشد و ارتقای هرچه بیشتر ایشان برطبق آئین نامه و دستورالعمل ­های مرکز نخبگان است. ایشان شرط اصلی در شناسایی استعداهای برتر در همه عرصه­ ها را اخلاق و آموزش دانستند.

در ادامه ، اساتید و فضلای حاضر در جلسه به واکاوی نقاط قوت و ضعف در برگزاری مصاحبه­­ های سال گذشته پرداختند و راهکارها و پیشنهادات خود را جهت برگزاری بهتر مصاحبه ها و نیز ارتقاء سطح علمی طلاب و توانمندسازی ایشان برای بهره مندی هر چه بیشتر حوزه­ های­ علمیه  از استعداهای برتر شناسایی شده  ارائه فرمودند.در پایان مدیر محترم اداره کل امور نخبگان و استعدادهای برتر حجت الاسلام و المسلمین دکتر رجبی­ نیا با ارائه گزارشی از فرآیند مصاحبه­ های دوره اول استعدادهای برتر حوزه های علمیه خواهران ، در مورد ملاحظات  مصاحبه ­های طلاب خواهر نکاتی را یادآور شدند.

سایت های مرتبط

پایگاه‌های محتوایی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران