حضور و فعالیت استعدادهای برتر خواهر در اربعین حسینی 96

شناسه خبر : 52424

1396/08/30

تعداد بازدید : 221

حضور و فعالیت استعدادهای برتر خواهر در اربعین حسینی 96

در راستاي اهتمام و عمل به بيانات مقام معظم رهبري پيرامون لزوم تبليغ اسلام ناب و ضرورت بهره مندي از ظرفيت طلاب عرصه تبليغ بين المللي و بر اساس اطلاع رسانی تشكيل هسته هاي تبليغي جهادي طلاب در پیاده روی اربعین از طرف  مرکز راهبردی جبهه فکری انقلاب اسلامی، پیشنهاد حضور طلاب استعداد برتر تحت عنوان سفيران خواهر از سوي اداره ارتقا و توانمند سازي مطرح شد.

از طلاب استعداد برتر شناسایی شده خانم ها رستمي، دهقان، رمضاني، موسوي در اين طرح شركت نموده و علاوه بر درك فيض معنوي پياده روي اربعين به فعاليت هاي تبليغي جهادي پرداختند. از جمله این فعالیت ها میتوان  ارتباط گيري با شركت كنندگان بين المللي، پخش بروشورها و جزوات و كتاب هاي مذهبی به زبان هاي بين المللي نام برد.

به گزارش این طلاب، در مسیر، افراد مختلف با لهجه ها و ملیت های مختلف حضور داشتند و فضای بسیار آماده ای برای ایجاد همدلی و جذب افراد در هسته های معرفتی در پیشبرد تمدن اسلامی وجود داشت به خصوص اینکه طلاب خارجی که گاها به چندین زبان مسلط بودند هم در این طرح حضور داشتند. برخی از این طلاب برای تبلیغ در این عرصه بسیار مشتاق بودند. امید است که با سازماندهی طلاب جهت حضور در این گردهمایی میلیونی، کاری به مراتب عمیقتر وگسترده تر در راستای تحقق اهداف اسلامی انجام شود. به نظر میرسد تشکیل اتاق فکری جهت بررسی و تشخیص شایسته ها و بایسته های این حرکت مناسب باشد تا در رسیدگی و تشکیل گروه های جهادی وارد عرصه عمل شوند و در حوزه نظری به نیازهای در زمینه اربعین و پاسخ به سوالات و شبهات مربوط به آن اقدام کند.

امید است با سازماندهی طلاب استعداد برتر و تشکیل گروه های جهادی متناسب، در خصوص پاسخگویی به  نیازهای روز و مسایل جدیدی که پیش میاید بگیرد علاوه بر ادای وظیفه ، اذهان جامعه در مورد طلاب و بحث دین متحول گردد. ان شاءالله

سایت های مرتبط

پایگاه‌های محتوایی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران